GYOZA PELMEŅI VEIKALU PLAUKTOS.

Home / Uncategorized / GYOZA PELMEŅI VEIKALU PLAUKTOS.

Ir tādi ēdieni, kas visā pasaulē ir zināmi kā nedaudz atšķirīgi, taču pamatdoma ir viena un tā pati. Būs grūti atrast kādu, kurš nav ēdis pelmeņus gan to klasiskajā izpratnē kā tos mēdz gatavot Latvijā, gan mazliet eksotiskākus, piemēram, ravioli vai gyoza pelmeņus. Lielākā atšķirība ir mīklā, kurā tiek likt pildījums un pagatavošanas veidā, jo, ja tradicionāli pelmeņi pie mums tiek cepti vai vārīti, tad gyoza pelmeņus visbiežāk tvaicē, taču, ir arī citi veidi kā tos pagatavot.

Ieskaties piedāvājumā – https://gyoza.guru/lv

LIELISKI PAGATAVOTAS GYOZAS.
Plānā mīklas garoziņa ir tā, kas nodrošina pelmeņu un gyozu vienmērīgu pagatavošanu. Domājams, ik vienam no mums ir sanācis pagatavot pusjēlus parastos pelmeņus par spīti tam, ka ārpuse tiem jau ir diezgan apcepta, savukārt iekšpuse pusjēla. Arī parasto pelmeņu pagatavošanai ir svarīgs mīklas biezums, jo pelmeņus, atšķirībā no pīrāgiem, ko cep cepeškrāsnī, cep uz pannas pāris minūtes, attiecīgi mīklai ir jābūt plānākai. Piemēram, tvaicēšana nodrošina to ātru pagatavošanu un, pateicoties plānajai mīklai, tie tiek vienmērīgi pagatavoti ne tikai no ārpuses, bet arī pildījums ir sulīgs un baudāms. Daudziem būs pārsteigums tas, ka gyozas pelmeņus ir iespējams pagatavot arī mikroviļņu krāsnī un tas prasa mazāk kā desmit minūtes! Esat kādreiz mēģinājis grillēt pelmeni? Tuvojoties BBQ sezonai tas ir īpaši aktuāli – pelmeņus jāatkausē līdz istabas temperatūrai un pēc tam jāsasprauž uz koka iesmiņiem. Arī grillēšanai nav nepieciešams daudz laika – uz iesmiem sasprausti, līdz istabas temperatūrai atkausēti gyozas pelmeņi, izcepas ~8 minūšu laikā.

GARŠĪGĀKĀS MĒRCĪTES GYOZU SERVĒŠANAI.
Gyoza pelmeņus kā masu produkciju var iegādāties visparastākajos pārtikas veikalos un tie, visbiežāk, ir pieejami ar vistas vai cūkgaļas pildījumu. Ja patīk apmeklēt Āzijas tematikas kafejnīcas un restorānus, tad noteikti gyozas ir iespējams iegādāties arī tur. Gyozas ir iespējams pagatavot arī pašam, pie tam, ir iespēja izvēlēties vai mīklas apvalciņus iegādāties jau gatavus vai taisīt pašiem. Gyozās var pildīt visu ko sirds vēlas – zivis, gaļu, tofu, sieru, jūras veltes utt. Noteikti liela loma ir arī piedevās, kas tiek izmantotas pelmeņu pasniegšanai. Visparastāko ketčupu vai majonēzi šoreiz atstāsim citām reizēm. Ar šiem pelmeņiem ļoti labi garšos gan siltas, gan aukstas mērces, turklāt, tās var uzlabot, pievienotjot dažādas garšvielas un gatavojot, izmantot dažādas bāzes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *