Krūmaugi un garšaugi- dabas dāvana, kas padara labāku vispārējo stāvokli

Home / Uncategorized / Krūmaugi un garšaugi- dabas dāvana, kas padara labāku vispārējo stāvokli

Īss krūmaugs ar koši oranžiem augļiem, tie ir smiltsērkšķi. Smiltsērkšķu parādīšanās zeme ir Mongolija, Ķīna un arī Krievija. Bet patlaban smiltsērkšķi ir izplatīti jebkurā pasaules malā. Smiltsērkšķi nav īsti diezgan prasīgi. Interesanti, ka smiltsērkšķu audzēšana tiek realizēta gan oļainās vai arī smilšainās augsnēs, tā arī ūdenstilpju krastos. Smiltsērkšķi labi izaug arī kalnainās vietās, piemēram, vairāk kā 2000 m augstuma virs pašas jūras līmeņa. Tādēļ, ka smiltsērkšķis ir ērkšķu krūms, šo augu iestāda piemēram, kā dzīvžogus, gan arī gravu un nogāžu nostiprināšanai. Bez tā visa pašas smiltsērkšķu ogas aktīvi izmanto tautas medicīnā, kā arī kulinārijā, tās ir saņēmušas tik ļoti lielu mūsu mīlestību ar to bagātīgo sastāvu un īpatnējo specifisko garšu. Populāri mūsdienās palikuši arī garšaugi podiņos, ko izmanto kulinārijā.

Pašas smiltsērkšķu ogas un arī to ķīmiskās īpašības

Smiltsērkšķu augi ir ļoti iemīļoti medicīnā, tas jau ir saistīts ar vitamīniem un arī minerālvielām, kuras jau ir šī auga sastāvdaļās, taču pārsvarā smiltsērkšķu ogas tomēr ir pazīstamas ar bagātīgo C vitamīna saturu (200-316 mg uz 100 g).
Vitamīni sastāvā: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K un PP.
Minerāli: Fe, K, Mg, Ca, P, Na, al, S, B, Ti, Si.
Turklāt smiltsērkšķi jau ir mononepiesātināto taukskābju kā arī aktīvo bioloģisko vielu krājums. Papildus vitamīniem viņi satur fitoncīdus, pektīnus, neatkārtojamas organiskās skābes, dažādus makroelementus un mikroelementus. Interesanti, kad krūma miza satur tā saukto prieka hormonu – serotonīnu, kas ir un būs uzticama ķermeņa aizsardzība pret depresiju un arī cita veida gara traucējumiem.
Klāt vēl pie visa uzskaitītā, pašas smiltsērkšķu ogas savas īpašības saglabā ne tikai, kamēr tās ir svaigas, bet arī sasaldētas – veselus 6 mēnešus. Vitamīni smiltsērkšķos nezūd pat pēc sasalšanas.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks bieži tiek saukti par sieviešu ogām, kaut gan tā augļi labi ietekmē arī vīriešu organismu. Šajā auglī tomēr ir maz kaloriju un ir dietologu ieteikts. Zinājāt, ka tiešām smiltsērkšķu ogas uz 100 gr satur vien 80-82 kalorijas.
Smiltsērkšķu sastāvs tomēr ir unikāls. Augļi palīdz ārstēšanā un arī profilaksē, un arī skaistuma un jaunības uzturēšanā.

Vai pastāv kādas smiltsērkšķu receptes vai arī cita veida rekomendācijas, kā izmantot doto augli?

Senos laikos dziednieki tieši smiltsērkšķu ogas izmantoja vairāku slimību dziedniecībā. Piem., smiltsērkšķu sula tika izvēlēta zarnu traucējumu dziedniecībā vai arī kuņģa sekrēcijas samazināšanā. Smiltsērkšķu ievārījums tika ieteikts dzeršanai reimatisma, cukura diabēta, vitamīnu trūkuma un gremošanas traucējumu gadījumā. Pat patlaban smiltsērkšķu sula var būt izmantota veselības uzlabošanai, kā arī tās cena īstenībā nav tik ļoti liela.
Smiltsērkšķu ogas lieliski ir piemērotas desertiem un priekš smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos. Neskaitāmas receptes pieejamas web vidē. Gadījumā ja gribat, varat iegādāties gatavu produktu, plašā klāsta pieejama arī tāda lietu, kā smiltsērkšķu ievārījums vai smiltsērkšķu tēja, dažādas mērces un arī saldumi, vai smiltsērkšķu eļļa kapsulās.
Estētiskajā medicīnā smiltsērkšķi tiek daudz pielietoti pret grumbām, tumšiem lokiem ap acīm, un arī pret matu izkrišanu.
Kā redzams, šī veida dabas dāvanas izmantošana ir diezgan daudzpusīga, tajā pat brīdī pirms sākt aktīvi lietot, ir rekomendējams aprunāties ar ārstu, ja esiet stāvoklī vai arī Jums ir jebkādas gremošanas problēmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *