Durvis mājai – drošības un arī dizaina sastāvdaļa

Home / Uncategorized / Durvis mājai – drošības un arī dizaina sastāvdaļa

Izvēloties ārdurvis un iekšdurvis savam mājoklim, iespējams saskarties ar daudzām izvēles iespējām un niansēm, kas varētu ietekmēt ne vien mājvietas kopējo stilu, bet arī drošību un siltuma efektivitāti. Šajā rakstā mēģināsim dot padomus, kā atrast labākās durvis savai mājai, ievērojot vairākus momentus, sākot ar dizainu un līdz praktiskiem apsvērumiem.

Koka, metāla vai arī PVC durvis – kādas būtu piemērotākās?

Pirmkārt, ir jāizlemj, no kāda tieši materiāla izvēlēties iekšdurvis un vēl svarīgāk ārdurvis. Ikvienam ražošanas materiālam ir plusi un arī mīnusi, tāpēc ir svarīgi padomāt jau par to, kas tieši Jums vislabāk atbilstu.

Koka durvis – asociējas ar siltumu un mājīgumu. Tās piešķirs mājoklim dabisku siltumu un estētiski skaistu izskatu. Taču koks ir arī regulāri jākopj, lai varētu izvairīties no bojājumiem, kā arī krāsas izbalēšanas. Īpaši to var attiecināt uz ārdurvīm, jo pastāvīgi durvis tiek ietekmētas no ārējās vides faktoriem. Protams, durvju cenas ir ne mazāk svarīgs moments un šeit jāatzīmē, ka koka durvis ir diezgan dārgas, taču ļoti īpašas.

Metāla durvis – izturība un drošība. Metāla durvis nodrošina labu aizsardzību pret ielaušanos un laikapstākļiem. Taču tās var šķist aukstas, turklāt tāda veida durvis regulāri jākopj, lai novērstu koroziju. Visbiežāk no metāla tiek izvēlētas tieši ārdurvis.

PVC durvis – šīs durvis ir vieglas un tās ir viegli kopt. Tās būs izturīgas pret mitruma ietekmi un arī laikapstākļiem, bet PVC durvis ārēji izskatās diezgan parastas salīdzinājumā ar cita veida materiāliem. Tāpēc parasti tās apvieno ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.

Durvis no stikla – visbiežāk stikla iekšdurvis ir stilīgs un moderns variants. Bet tādas durvis viegli sasist un tās būs regulāri jākopj.

Furnitūra durvīm – kā tieši izvēlēties?

Durvju furnitūra jau ir ne tikai praktiska, bet arī estētiska detaļa, tādēļ, meklējot durvju furnitūru, ir svarīgi ievērot dažādus faktorus. Durvju furnitūra savā pamatā ir paredzēta praktiskumam. Pirms veikt izvēli, ir jāizprot, kāda veida durvīm tā ir paredzēta – ārdurvīm vai iekšdurvīm. Gadījumā ja vēlaties, lai durvis atveras un aizveras klusi, pievērsiet uzmanību eņģēm. Protams, ne mazāk būtisks elements ir slēdzene, tā kā drošība vienmēr ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas tiek skatīti, kad skatās furnitūru durvīm. Mūsdienīgas drošības tehnoloģijas, piemēram, digitālās slēdzenes, var nodrošināt lielāku drošības pakāpi. Durvju furnitūra ir ne tikai funkcionāls elements, bet tā arī uzlabo telpas vizuālo izskatu. Pirms tam kā izvēlēties, apdomājiet to, kāda būs furnitūras stilistika un vai tā atbildīs Jūsu interjeram.

Šeit esam izpētījuši galvenos durvju materiālus un nianses, kam pievērst uzmanību, izvēloties durvju furnitūru. Tagad var iet uz veikalu, lai veiktu izvēli. Protams, vislabāk būtu griezties drošā vietā, kur durvis atbildīs visām prasībām un tiek piedāvāta kvalitatīva durvju furnitūra. Taču kā sameklēt tādu vietu? Izlasiet atsauksmes un izpētiet piedāvājuma klāstu. Latvijā ir speciālisti, kas strādā šajā tirgū daudzus gadus un, kas nodrošina arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis, durvju furnitūra un uzstādīšana – visu to iespējams saņemt vienuviet. Un vienmēr uzprasiet padomu, tā kā tādējādi var pieņemt lēmumu, ko tiešām nebūs jānožēlo!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *